Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Siekiate plėsti savo ūkį? Galimybės egzistuoja PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Tomas Morkūnas | 2015 m. vasario 19, Ketvirtadienis, 18:02

Kuomet įstojome į Europos Sąjungą daugelis tautiečių turėję bent minimalius žemės plotus nusprendė pradėti verstis ūkininkyste. Paprasčiausiai tam buvo sukurtos itin patrauklios sąlygos, kadangi nemaži pinigai pakliuvo į šiuo verslu užsiimančių asmenų rankas. Deja, parama jau eina į galą ir sėkmingai kelerius metus klestėję verslininkai ieško būdų, kaip patogiau išspręsti finansines situacijas. Kad gebėtume paprasčiau suvokti, kaip šiuo metu gyvena ūkininkai, kalbiname Biržų rajone gyvenantį Algimantą, kuris, rodos, ūkininkavimų užsiima bene visą gyvenimą.

„Ūkininkystė yra įaugusi į mano kraują“,- atvirai savo gyvenimu dalinasi pašnekovas. „Pradėjau šio pobūdžio veikla užsiimti dar jaunystėje, kuomet skatinamas tėčio išmokau vairuoti traktorių. Gyvenau nei blogai, nei gerai. Auginome gyvūnėlius, daugeliu atveju parduodavome tiek pieną, tiek mėsą. Viso to rezultatas – stabilūs finansai. Kuomet 2004 metais įstojome į ES naudą pajautėme akivaizdžiai. Pinigai krito per daug nededant pastangų, nes teikiamo finansavimo dydis buvo didelis. Štai jau kuris laikas jokių pinigų iš ES nebegaunu, o kadangi buvau pradėjęs plėstis verslą – atsidūriau aklavietėje, kadangi sunku nuspręsti, kuriuo keliu eiti“,- prisiminimais dalijasi Algimantas. Pašnekovas teigia, kad plėsti verslą tuo metu atrodė labai geras pasiūlymas, kadangi pinigų buvo, o ir sėkmė atrodė garantuota. Viską sujaukė ne tik nutrūkęs finansavimas, tačiau tuo pačiu ir Rusijos sankcijos, dėl kurių sumažėjo pirkimo galia. „Vienu metu sekėsi itin sunkiai. Tuomet ieškojau būdų, kaip išsikapstyti, tačiau neprarasti savo pragyvenimo šaltinio. Tuo metu pamačiau, jog paskolos ūkininkams – labai geras pasirinkimas. Tokio tipo paskolos buvo teikiamos paliekant užstatą, kad ir ūkinio tipo įrangą ar nekilnojamąjį turtą, kurio paskirtis buvo laikyti su ūkiu susijusius reikmenis ar produktus. Paprasčiausiai norėjau rasti naujus tiekėjus, o tai reikalavo papildomų finansų. Reikėjo daug keliauti, samdyti buhalterį, profesionalą, tad nedidelė investicija iš privačių kreditorių buvo itin patrauklus pasirinkimas, kuriuo aš ir pasinaudojau“.

Norėdami išsiaiškinti, kokio tipo paskola tai buvo ir ar tikrai vertėjo ją rinktis, kalbiname pašnekovą toliau, kuris akcentuoja, jog paskolos ne visada yra blogas pasirinkimas. Tiesa, verta pripažinti, kaip teigia Algimantas, jog baimė buvo, nes negebėjimo pinigų grąžinti atveju ne tik kad nepavyktų įgyvendinti planų, tačiau tuo pačiu ir būtų prarandamas užstatas. „Baisu buvo buvo, tačiau kažko tikėjau savimi ir įmone. Nežinau... Jie detaliai ištyrinėjo mano mokumą, situaciją... Kažkaip pakalbėjom, nusprendėm, kad viskas bus gerai, reikia rizikuoti. Pasiskolinau tuomet 3000 litų, apie 1000 eurų... Žinot, kas nerizikuoja, tas negeria šampano. Kai baigiau grąžinti skolą išgėrėme su draugais net tris bonkas",- juokauja Algimantas.

Šių dienų ūkininkai daugeliu atveju turi rinktis vieną iš dviejų alternatyvų: arba stengtis išlaikyti savo verslą ir ieškoti būdų, kaip jį pagyvinti, arba pasiduoti. Lietuva yra agrarinis kraštas, tad nenuostabu, jei ne didmeniniu aspektu, tai bent jau minimalus ūkis yra dar daugelio kaimuose gyvenančių asmenų gyvenime. Tokiu atveju, susidarius finansinėms problemoms, privačios paskolos gali padėti jas išspręsti. Paprasčiausiai su ūkiu susijusi įranga gali tapti užstatu, kuris garantuos, kad asmuo pinigus grąžinti galės.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
Eunice   |2020-01-22 17:41:24
Aš esu ponia su 2 vaikais, kilusi iš Teksaso Hiustono, mano vyras palieka mane
ir jo 2 vaikus maždaug 10 mėnesių. Aš patiriu daug skausmo, aš darau
viską, ką galiu, kad jis sugrįžtų pas mane ir į savo vaikus, bet nieko.
sportuoti. man tai buvo tikrai įtemptas laikotarpis, nes aš galėjau jausti
širdies skausmą. Man buvo liepta kreiptis į meilės rašybos gydytoją, kad
padėtų man. Aš padariau, kad man pasisekė gauti DR.Wealthy Contact, kuris
sugebėjo man padėti. Jis išleido meilės burtą, kuris sugrąžino mano vyrą
pas mane ir į jo vaikai dėkojame tiek daug DR. Turtingi aš labai vertinu tai,
ką padarei dėl manęs. čia jis yra jo kontaktinis asmuo, jei jums to gali
prireikti išsprendus savo santykių el. laišką.
wealthylovespell@gmail.com skambinkite „whatssap“ +2348105150446
euroangarai.lt  - euroangarai.lt   |2019-11-26 11:58:32
Mum plečiant ūkį labai padėjo lengvi, mobilūs surenkami angarai iš

https://euroangarai.lt/surenkami-siltnamiai-spren
dimas-tiek-sodui-tiek-dideliam-ukiui/
CREDITFUNDING   |2019-01-19 13:13:55
Dapatkan investasi cepat dan sangat murah di Amerika Serikat dalam waktu 48 jam;
Alamat permintaan pinjaman Anda: creditfunding@india.com
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla