Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Vaiko ugdymas darželio baldais PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Tomas Morkūnas | 2015 m. balandžio 21, Antradienis, 20:54

 

Darželiai yra ta įstaiga, kuri suformuoja pirmąjį vaiko požiūrį į pasaulį, aplinką ir tuo pačiu geba suteikti pagrindus, kurie yra reikalingi tolimesniam asmenybės vystymuisi. Būtent todėl ieškant vietos, kur vaikas praleis kelerius metus reikia įvertinti kelis kriterijus. Vienas jų – darželio baldai. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti ne toks ir reikšmingas, tačiau galintis suteikti kur kas daugiau naudos nei galima pamanyti. Žinoma, tai neturėtų būti pirmas aspektas prioritetų pasirinkimų sąraše, tačiau kuo atidžiau ieškosite, tuo didesnė tikimybė, kad užaugs doras pilietis. Kuo baldai darželiams susiję su vaiko ugdymųsi?

Pirmiausia, psichologai teigia, kad spalvos, kurias vaikas mato dar vaikystėje, padeda lavinti jo fantaziją. Kuo jį supanti aplinka yra spalvingesnė, tuo didesnis procentas, kad mažasis išsiugdys įvairiapusį požiūrį į pasaulį. Žinoma, atrodo, didžioji dalis tokio tipo įstaigų siūlo šviesią ir optimistišką aplinką, tačiau visada galima rasti geresnį pasirinkimą iš visų, kurie egzistuoja.

Šiuo metu rinka siūlo baldus, kurie skirti ne tik funkcionaliam naudojimui, kaip miegojimas ar daiktų pasidėjimas, tačiau taip pat ir loginio mąstymo lavinimui. Pavyzdžiui, siekiant atsidaryti stalčiuką – reikia sudėlioti geometrines figūras į tam tikras erdves. Dažnai lovų šonuose sukuriami vizualūs žaidimai, tarsi piešiniai, kurie leidžia „žaisti akimis“.

Baldai darzeliams privalo būti pritaikyti remiantis į vaiko poreikius: ūgis, bendra sudėjimas, gebėjimai... Kuo tinkamiau viskas sukurta, tuo vaikas jausis labiau savimi pasitikintis. Darželio auklėtojai tvirtina, kad skatina vaikus patiems pasiimti tai, ko jiems reikia. Taip jie tampa savarankiškesni. O jei tikslą pasiekti galima tik įveikus konkrečią užduotį – mažasis jaučiasi gebantis išspręsti susidariusias situacijas.

Darželio baldai privalo pasižymėti ir funkcionalumu. Kiekvienas vaikas šioje ugdymo įstaigoje turi savus daiktus, kurių dėliojimas į tam tikras lentynas padeda elgtis kuo savarankiškiau. To išugdymas dar pirmaisiais metais daro gana didelę įtaką tolimesniam vaiko formavimuisi.

Tais pačiais kriterijais remiantis siūlome kurti ir vaiko kambarį namuose. Kuo aplinka bus labiau priimtina, labiau patenkins poreikius – tuo mažasis jausis saugiau ir jaukiau. Tai bene pagrindinis veikinys. Svarbu, jei leidžia galimybės, kad vaikas namuose turėtų savo erdvę ir įsikurtų su suaugusių pagalba taip, kaip jam labiausiai norisi. Šiuo metu rinka siūlo labai daug galimybių. Jums tereikia išsirinkti, kuri labiausiai tinka, dažniausiai, finansiniu aspektu. Tačiau, kuomet kalbame apie vaiko formavimąsi, taupymo aspektas tikrai neturėtų būti svarbus.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
Crystal  - HOW I GOT A LOAN @ 2% INTEREST RATE with Victoriaf   |2018-07-11 15:55:29
I never knew it was really possible to get loan from on line bank or lenders. I
was dying in debt with lots of bills to pay for my three kids and my credit
score was also very low. So, I just came online to know more about how to
approach banks or take a pay day loan with low credit scores. Then i founds
numerous write up and articles on different sites of how Victoria Financier Firm
help people, firm and organizations with loan @ 2% interest rate. With the
knowledge i got online, I contact the Victoria Financier with:
Victoriafinancier@outlook.com , i explain my self. I applied for $60,000 but
she approved $40,000 and it was the $40K i received in my account. The
transaction process was very easy. She confirm my Identity and ensure the safety
of the funds. I recommend this company to everybody. Don't die in debt before
you seek for help. Write mail to the Victoria now with:
Victoriafinancier@outlook.com

*Full<...
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla