Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Harvey Milko šaknis Joniškyje radusi britė: „Jis buvo geriausias eksportas iš Lietuvos“ PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. rugpjūčio 24, Šeštadienis, 07:53

Harvey Milkas, kuris į istoriją įėjo kaip pirmasis homoseksualios orientacijos neslėpęs JAV politikas, kilo iš Lietuvos žydų.

Britė kovotoja už seksualinių mažumų teises lesbietė Clare Dimyon tvirtina tiksliau nustačiusi, kur Milchų (tokia buvo tikroji pavardė) šeimos šaknys, – Joniškyje. Kad tai išsiaiškintų, moteris ne tik pervertė pluoštus dokumentų, bet ir kelioms savaitėms atvyko į mūsų šalį, kur jai pagaliau pravertė Šaltojo karo metais pramokta rusų kalba.


H.Milkas pasiekė, kad būtų uždrausta diskriminacija dėl seksualinės orientacijos, ir priešinosi reikalavimui atleisti iš mokyklų visus homoseksualus bei jų teisių gynėjus.

Tuometis Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris paskelbė gegužės 22-ąją, jo gimtadienį, Harvey'io Milko diena ir įtraukė jį į valstijos šlovės galeriją. 2002-aisiais vyras buvo paskelbtas garsiausiu ir įtakingiausiu seksualinių mažumų atstovu, JAV kada nors išrinktu į valdžią.

Bene geriausiai šis žmogus žinomas iš Guso Van Santo filmo „Milkas“, kuriam sukurti prireikė 15 metų (tiesa, filmavimo darbai užtruko vos porą mėnesių, bet buvo panaudota daug archyvinės medžiagos). 2009-aisiais juosta gavo „Oskarą“ už geriausią originalų scenarijų, o Seanas Pennas – už pagrindinį vaidmenį.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla